"izrezani" piškoti

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 9. apr 2006 20:19 | ogledi: 2.169 | odgovori: 2

Imam nekaj različnih modelčov za perutnino, ki bi jih rada uporabila za velikonočne piškote. Ker imajo ptice majhne glavice, se bojim, da bi pri prestavljanju izgubile oblike, kar velja za moje duge recepte, ki imajo za nameček še razpokan in neugleden gornji del.

Prosim za namig, kateri recept ustreza mojim pričakovanjem ?Hvala za Vaš trud!

frina

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

9. apr 2006 21:52

frina, jaz delam po temle receptu in piškoti pridejo super: VELIKONOČNI PIŠKOTI (cca. 40 kom) 250 g moke 75 g sladkorja v prahu 1 jajce 150 g margarine žlička lupinice limone Pečeš na 180°C cca. 10 min, da piškoti porumenijo. Ohladiš. Premažeš s sladkornim prelivom, ki mu lahko dodaš jedilne barve (rumeno, rdečo)-jaz delam vsakih nekaj. Okrasiš še s pisanimi biserčki ali narediš očke, tačke, kljunček - prav tako z jedilnimi barvami. P.S. Modelčke katerih živalic imaš? Kje si jih dobila? LP Anja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. apr 2006 12:25

Kupila sem jih na različnih koncih, nazadnje sem kupila modelček za kronico v - Leopoldovovem muzeju na Dunaju.Kronica se je spremenila v kapico za dvornega norčka, ker nisem imela pravega recepta. Imem:nakaj ptic različnih velikosti, kokoš, petelina, gos, avtomobilček, muco, leva, slona, ovčko, opico, psa, kamelo in monožico drugih. Živalice so velike približno 3-5 cm in jih ne krasim. Premale so za krašenje. So pa zelo uporabne za dekoracijo iz slanega testa kot obeski na pomladansko šibje. Otroci imajo zelo radi piškote v obliki živali in avtomobilčkov, zelo radi jih tudi izrezujejo. Naši so sedaj že veliki, pa nameravam najeti katerega.So zelo hvaležni in tako pozornost še dolgo pomnijo. frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti